Informacja

Dlaczego warto stosować filtry do wody?

Woda dostarczana z wodociągu jest różnej jakości. Zależy to od ujęcia, miejsca gdzie mieszkamy, stanu wodociągu, zastosowanych rur i tak dalej. Niemniej badania pokazują że w różnych rejonach Polski jakość wody bywa problemem. Instytucje wodociągowe rozkładają ręce, tłumacząc się brakiem pieniędzy na modernizację sieci, na wymianę uszkodzonych i zniszczonych rur, na zmianę miejsca ujęcia, czy sposobu uzdatniania. Czy w takim razie jesteśmy skazani na niesmaczną, a czasem nawet niezdrową wodę? Sprawdźmy!

pijacy mezczyzna

Często spotykanym problemem jest przykry zapach wody. Występuje on w bardzo wielu miejscach w kraju, ma z nim problem nawet Warszawa i to w dzielnicach willowych. Szczególnie dokuczliwy staje się zimą, gdy woda jest mocniej chlorowana. To właśnie wspomniany chlor jest przyczyną zapachu. Właściwie nie sam chlor, ale sposób w jaki wchodzi on w reakcje chemiczne ze ściankami rur wodociągowych. Zwłaszcza jeśli rurociąg jest ze starych rur azbestowych możemy spotkać się z tym zjawiskiem. Na szczęście z tym bardzo łatwo jest sobie poradzić, mimo że na pozór problem wydaje się nie do przeskoczenia. Nie mówimy tu wcale o konieczności przegotowania wody zanim będzie można ją wypić, bo często i to nie pomaga. Wystarczy natomiast zastosować węglowe filtry do wody, które skutecznie pochłoną cały nieprzyjemny zapach. Takie filtry instaluje się bardzo łatwo, wystarczy wkręcić je na trasie rur wodnych tak, by woda przepływała przez filtr zanim wypłynie z kranu i gotowe. Urządzenia te instaluje się na przykład pod umywalką czy zlewem w kuchni. Wkład węglowy należy wymieniać co jakiś czas, poza tym filtry są praktycznie bezobsługowe.

kobieta z woda

Gorszym problemem z wodą może być złe uzdatnianie. Tutaj często również towarzyszy przykry zapach, ale nie zawsze on występuje. Jeżeli woda jest nieprawidłowo uzdatniana, mogą w niej występować bakterie i wirusy, które mogą z kolei doprowadzić nas do różnego rodzaju chorób, uczuleń czy alergii. Wcale nie musimy takiej wody wypić, wystarczy umyć nią ręce, albo po prostu przebywać w pobliżu odkręconego kranu – woda wytryskiwana przez perlator kranowy skutecznie rozpyli bakterie w powietrzu wokół umywalki. Uzdatnianie wody we własnym zakresie jest trudne, dlatego też przede wszystkim powinniśmy uderzać z problemem do lokalnych zakładów wodociągowych. To już nie jest widzimisię, zakłady mają prawny obowiązek doprowadzenia infrastruktury do takiego stanu, by woda nie zagrażała ludziom. We własnym zakresie warto zawsze pamiętać o porządnym przegotowaniu wody przed wypiciem, oraz zawsze używanie mydła do mycia rąk oraz płynów do kąpieli – w większości neutralizują one wpływ potencjalnych szkodliwych czynników.

Źródło artykułu i więcej informacji na: http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,warszawa

cipru

Hej jestem Karol, niezależny twórca bardzo dobrych treści. Uwielbiam pisać na wiele tematów, które otaczają mnie każdego dnia. Mam nadzieję, że na tym blogu znajdziesz wiele Ciekawych informacji, które udało mi się dla Ciebie skomponować. Uwielbiam sporty, turystykę, informatykę i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?