Informacja

Kalosze myśliwskie

Kalosze stanowią niezwykle ważną część stroju myśliwego. Powinny być wytrzymałe i funkcjonalne, zapewniać komfort i ochronę przed wilgocią. Nowoczesne kalosze wykonane są z trwałego PCV, lekkiego materiału EVA, kauczuku lub neoprenu. Powinny być odpowiednio wysokie, dobrze przylegać do nogi, posiadać boczne, wodoodporne suwaki dzięki czemu ich zakładanie jest łatwiejsze. Na górze cholewki posiadają pasek regulujący jej obwód lub klamerkę, która ułatwia dopasowanie buta do nogi.celownik
Kalosze myśliwskie bywają często w kolorze leśnego kamuflażu, w odcieniach khaki, brązu lub zieleni. Buty do polowań w mokrym środowisku powinny być wygodne i komfortowe, zapewniać swobodę ruchu, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Niektórzy producenci oferują obuwie do całorocznego użytkowania stosując wymienny wkład ocieplający z filcu zapewniający dodatkową izolację termiczną, inni proponują modele odpowiadające porom roku wiosenno-letnio-jesienną oraz szczególnie wzmacniane zimowe przeznaczone do polowań w trudnych warunkach pogodowych.

Jako wyściółka kaloszy stosowana jest dzianina poliestrowa, włókninowa wymienna a także szczególnie ceniona podszewka neoprenowa. W kaloszach myśliwskich bardzo ważne są ich właściwości termoizolacyjne oraz mocny i wytrzymały protektor podeszwy, który zapewnia dobrą przyczepność buta do podłoża. Idealnie, gdy podeszwa wyposażona jest w stalowe wzmocnienie śródstopia.Specjalne wzmocnienie podeszwy stabilizuje kostkę i ułatwia chodzenie po grząskim gruncie.

polowanie

Buty wykonane z wysokiej jakości materiału są lekkie i zachowują elastyczność nawet w bardzo niskiej temperaturze. Aktualnie istnieje możliwość wyboru spośród wielu modeli kaloszy myśliwskich dostępnych na rynku w konkurencyjnych cenach. Najbardziej zaawansowany technologicznie i najdroższy jest model Heritage, który posiada unikalne elementy wykończenia zapewniające komfort użytkownika: absorbująca wstrząsy i izolująca podeszwa, skórzana wyściółka buta i skórzany pasek cholewki, podwójne wzmocnienia z kevlaru.
Produkowane są również kalosze i botki myśliwskie przeznaczone dla pań.

cipru

Hej jestem Karol, niezależny twórca bardzo dobrych treści. Uwielbiam pisać na wiele tematów, które otaczają mnie każdego dnia. Mam nadzieję, że na tym blogu znajdziesz wiele Ciekawych informacji, które udało mi się dla Ciebie skomponować. Uwielbiam sporty, turystykę, informatykę i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?